EestiEnglishРусский
Tere tulemast Antsla tantsuselts Pärliine koduleheküljele!

Tants on keha luule.
Keha on keel,
mida kõneleb kõiksus:
kuule, tunne ja näe. (Doris Kareva)

Uudised

Tagasi
22/09/2018 20:07  ENTÜ TANTSUFOORUMIL 29.09 osalesid ka pärliinekad.

EESTI NOORE TANTSU ÜHINGU (ENTÜ) TANTSUFOORUM tõi 22.septembril Tartu Tantsuakadeemiasse kokku noori tantsijaid üle Eesti sh pärliinekad (Getter Kõiv, Kristel Taal, Kätriin Haugas, Kaisa Ruven ja tantsuõpetaja Leili Väisa) väikelinnast Antsla.

Kaasahaaravalt mõtlemapanev ning õpi-ja harjutamismotivatsiooni tõstev oli teaduspõhine ettekanne TLÜ teaduri ja psühholoog Grete Arro poolt. 
Ettekandes oli juttu ajutööst õppimisel, püsiva mälusidususte tekkimisest, motivatsioonist, õpimeetoditest ja õppimise tasanditest, enesetestimisest, harjutamise harjutamisest, mõtlemisest, pingutamisest, sooritamisest, konkurentsist, „puusse panemisest“ ja läbi vigade õppimisest, tunnustamisest, hirmu eest põgenemisest jms.

Kohalolijad pidasid end pigem juurdekasvu-usku olijateks s.t. usku, kus kõik on võimalik ning andekus ja areng ei ole kinni geenides ja eelarvamustes.

Emotsionaalselt innustavalt jagas oma tantsijakarjääri ja koreograafi kogemusi rahvusvaheliselt tunnustatud tänavatantsu tantsija Alisa Tsitseronova. 
Alustuseks nentis Alisa, et kõik tantsustiilid arendavad tantsijat ning ei ole paremat ega halvemat tantsustiili. Alisa eduloo taga peitub armastus oma hobi vastu, uudishimu erinevate tantsukunstide vastu, harjutamine nii trennides kui ka iseseisvalt kodus.
Muuhulgas võlus meid maailmas palju reisiva Alisa armastus Eesti ja oma kodulinna Tallinn vastu, mida väljendades ta kasutas ülivõrdes sõnu ning oli veendunud, et Eesti on parim paik.

Väärtustest ja esteetikast Eesti tantsumaastikul aitas grupitöödena käima lükata Krõõt Kiviste (Shaté Tanstukooli ja Tartu Tantsuakadeemia looja, tantsuõpetaja). Keskseteks teemadeks kujunesid noorte poolt varem tõstatanud konkurentsi teema ja festival vs. võistlus.

Paneelidiskussioon toimus teemal: „Motivatsioon-kust see tuleb ja kuhu kaob?“, kus lisaks ENTÜ noortele võtsid sõna ENTÜ idee autor, Eesti Tantsukunsti ja Tantsuhariduse Liidu huvihariduse töögrupi vedaja Jane Miller-Pärnamägi, ETA (jm) tantsuõpetaja ja Hiiumaa Tantsufestivali korraldaja Helana Pihel.

Tantsunoored tõdesid, et said foorumilt uusi teadmisi, leiti vastuseid varasematele küsimustele, kuid uute teadmiste valguses tekkisid ka uued küsimused.
 

Head tantsuhuvihariduse ja-huvitegevuse uut aastat noortele tantsijatele ja vanematele ning tantsuõpetajatele!


Lisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda*
 

Salvesta kommentaar

Tagasi