EestiEnglishРусский
Tere tulemast Antsla tantsuselts Pärliine koduleheküljele!

Tants on keha luule.
Keha on keel,
mida kõneleb kõiksus:
kuule, tunne ja näe. (Doris Kareva)

Kalender

2019 TANTSUSELTS PÄRLIINE SÜNDMUSED 2019. Täiendatakse jooksvalt!
 
KOHT      OSALEJAD
JAANUAR      
11.01 Võrumaa laste rahvatantsurühmade tantsu-ja mängupäev Parksepa PK Pererühma lapsed
27.01 Üldtantsupeo MINU ARM Pererühma täiskoosseisu tantsuproov Antsla KSK Pererühma lapsed ja täiskasvanud
       
VEEBRUAR      
02.02 Pererühma täiskoosseisu tantsuproov Antsla KSK Pererühma kõik tantsijad
03.02 XX Tantsupeo MINU ARM I ülevaatus-seminar Võru Kannel Pererühm ja Naisrühm
09.-10.02 Tantsude loomelaager  Antsla KSK 5.-9.kl. tantsijad
       
MÄRTS      
01.-02.03 Tantsude loomelaager (1.-3.kl. tantsijatel ühel päeval 01.03) Antsla KSK 1.-9.kl. tantsijad
8.-10.03 Idla võimlemise juhendajate litsentsikoolitus Tallinna Reaalkool koolitaja Leili Väisa 
14.03 Emakeelepäeva kontsert Antsla KSK koolirühmad ja naisrühm
17.03 Koolitants festival Võru-ja Põlvamaa Võru Kannel 1.-3.kl. ja 5.-9.kl. grupid
       
APRILL, MAI      
14.04 Koolitants finaal Paide 5.-9.kl. tantsutrupp
29.04, 18:00 Üle-eestiline koostantsimine "Terve vald" Antsla KSK kõik huvilised
       
MAI      
20.05, 18:00 Pärliine aasta-ja tänukontserdi I peaproov Antsla KSK kõik tantsijad
22.05, 18:00 Pärliine aasta-ja tänukontserdi II peaproov Antsla KSK kõik tantsijad
23.05, 19:00 Pärliine aasta-ja tänukontsert UNES või ILMSI Antsla KSK TS Pärliine tantsijad , külalisesinejad Justants Võru osakond
24.05, 13:00 Kunstlillepärgade valmistamine Noortekeskuses Pererühma lapsed/noored
29.05, 14:00 Kunstlillepärgade valmistamine Noortekeskuses Pererühma lapsed/noored
31.05, 13:00 Kunstlillepärgade valmistamine Noortekeskus Pererühma lapsed/noored
       
JUUNI      
06.06, 18:00 Antsla piirkonna haridusasutuste laulu-ja tantsupidu (KEVADPIDU) Antsla Lauluväljak Koolinoorte tantsurühmad
08.06, 19:00 Võru Kesklinna pargi avamine (Tants: Kia lätt kullõma) Võru Kesklinn 5.-9.kl. tantsurühm
12.06 Võrumaa TP proovid: Pererühm 15:30-16:45 ja naisrühm 17:45-22:00 Kubijal Naisrühm, Pererühm
16.06.2018 Võrumaa Tantsupidu Kubijal Naisrühm, Pererühm
17.06, 16:30 Üldtantsupeo tule tervitamine. Esinevad 1.-9.kl. tantsijad  AKSK Laste-ja noorterühmad
17.06, 19:00 Üldtantsupeo tule vastuvõtu simman Antsla vallas Tamme-Lauri tamm Naisrühm jt vabatahtlikud
30.06 XX Tantsupeole sõit, naisrühmal ka proovid  Tallinn Naisrühm, Pererühm
       
JUULI      
01.-06 XX TANTSUPIDU MINU ARM proovid ja peod. 
https://2019.laulupidu.ee/tantsupidu/
Tallinn Naisrühm ja Pererühm
       
       
AUGUST      
       
       
       
SEPTEMBER      
       
       
       
OKTOOBER      
       
       
       
NOVEMBER      
       
       
       
DETSEMBER      
       
       
2018  TANTSUSELTS PÄRLIINE SÜNDMUSED 2018 aruanne KOHT OSALEJAD 
JAANUAR      
06.-07.01.2018 Kagu-Eesti Tantsupeo II seminar 11:00-18:00 Vilustes PK tantsuõpetajad
12.01.2018 Urvaste Kihelkonnapäeva koosolek Uue-Antsla r/m juhendajad
13.-14.01.2018 Tantsulabor ööbimisega  Antsla KSK 4.-9.kl.tantsijad, juhendaja
23.01.2018 XX Üldtantsupidu MINU ARM terepäev Võrumaa Võru Kannel tantsuõpetajad
27.-28.01.2018 K-Eesti TP N1 repertuaari õpe ja näidisvideo filmimine liigijuhiga  Antsla KSK  N1 liigijuht Egely Pruuli
31.01.2018 K-Eesti Tantsupeo lasterühmade repertuaari näidisvideode salvestamine Antsla KSK 1.-4.kl. lasterühm
       
VEEBRUAR      
04.02.2018 Koolitants maakondlik tantsuvõistlus Võru Kannel  1.-4.kl. ja 4.-9.kl.grupid
08.02.2018 Urvaste Kihelkonnapäeva II koosolek 16:00, lavastaja Zoja Melloviga Antsla KSK juhendajad, esindajad
10.02.2018  Eesti Idla Selts ja Idla mentorite ühiskoosolek  Käru PK  Idla võimlemise mentor Leili Väisa
12.02.2018 Emakeelepäeva kontserdi korraldusmeeskonna I ühiskoosolek Antsla MK Antsla MK, Antsla GÜ, TS Pärliine, Antsla KSK esindajad
26.02.2018 Ühistreening Võru Justants kooli võimlemisrühmaga Võrumaa TP Ester Tamm kava "Seitse pühapäeva" õpe. Juhendaja Ester Tamm Antsla KSK 4.-8.kl. võimlemisrühm 
       
MÄRTS      
01.03.2018 Lõuna-Eesti Võimlemispeo peakorraldaja ja laste võimlemiskava (L.Väisa "Tule mängima ja tantsima") repertuaariseminar 13:00 Võru Kannel võimlemistreenerid
01.03.2018 Kagu-Eesti Tantsupeo lavastusseminar ja lasterühma repertuaar 14:00 Võru GÜ lavastusgrupp, L.Väisa
01.03.2018 Võrumaa Tantsupeo lavastusseminar ja repertuaar 16:00-17:30 Võru Maavalitsus juhendajad
03.-04.03.18 XX Üldtantsupeo I seminarid Tartus Tartu juhendaja(d)
08.03.2018 Emakeelepäeva kontserdi korraldusmeeskonna II koosolek Antsla KSK Antsla MK, Antsla GÜ, TS Pärliine, Antsla KSK esindajad
09.03.2018 K-Eesti TP lasteliigi lavastusgrupi koosolek (repertuaar, väljakujooniste loomine, rahvarõivad, korraldus) Võru Kesklinna Kool liigijuht Leili Väisa ja assistendid 
10.03.2018 Kagu-Eesti Tantsupeo III seminar. Repertuaariõpe ja majanduskorraldus Tartumaa kavade autorid, juhendajad, liigijuhid
14.03.2018 Emakeelepäeva kontsert kell 18:00 Antsla KSK 1.-9.kl. tantsijad, naisrühm
       
APRILL      
05.04.2018 Antsla piirkonna haridusasutuste laulu-ja tantsupeo repertuaari esitamine Antsla GÜ juhendajad
14.-15.04.2018 Koolitants finaal, ENTÜ liikmete mõttetalgud Paide edasipääsenud, ENTÜ liikmed
23.04.2018 Kagu-Eesti Tantsupeo VIDEOÜLEVAATUS videode esitamine liigijuhtidele e-keskkond N1 ja lasterühm
27.04.2018
17:30-20:00
Pärliine TÄNUKONTSERT "MÕTTELEND" PEAPROOV  Antsla KSK Pärliine tantsijad
28.04.2018 Esinemine Tsooru Rahvamaja`90, L. Väisa tants "Neiut pole kodus" Tsooru Pärliine 7.-9.kl. neiud
29.04.2018
12:00-14:00
Pärliine TÄNUKONTSERT  "MÕTTELEND"   pühendatud Eesti Vabariigi 100.aastapäevale ja
 rahvusvahelisele tantsupäevale
Antsla KSK Pärliine tantsijad
       
MAI      
01.05.2018 Antsla linna aastapäev, L. Väisa võ_kava pallidega "Lapsepõlve lood" Antsla KSK õueala LA+1.-4.kl. võimlejad
06.05.2018 Kagu-Eesti Tantsupeo lavastusgrupi tööseminar, väljakujoonised jm Rähni Puhkekeskus liigijuhid, lavastajad
15.05-19.05 Võru maakonna tantsupeo liigi proovid (16.05-lasterühmad, 17.05-naisrühmad, 15.05 ja 18.05 noorte segapaarid (Pärliine 2 tantsupaari) Kubija naisrühm, lasterühm, 4.-5.kl.võimlejad, noorte segapaarid
19.05.2018 Võru maakonna tantsupidu Kubija naisrühm, lasterühm, 4.-5.kl.võimlejad
23.05.2018 Kagu-Eesti TP lavastusseminar 13:00
Võrumaa Tantsupeo tänuüritus 16:00
Võru RGÜ
Sdedingu maja
lavastajad
juhendajad
24.-27.05.2018 Kogukonna noortepraktika (3 noort): Kagu-Eesti TP laste prooviväljakul märkide mahapanek ja ärakoristus, tantsulaagri ettevalmistus ja korraldusabi, lasteliigi lavastaja väljakuassistendid ja eestantsijad, infokandjad, mängujuhid. Krootuse PK
Intsikurmu lauluväljak
Pärliine noorte kogukonnapraktikandid Getter Kõiv, Laura Lääts, Hava Kuks;
juhendaja Leili Väisa
25.05.2018 Kagu-Eesti TP liigijuhtide nõupidamine 11:00; alates 15:00 liigiproovid;
noorte kogukonnapraktika
Põlvamaa (koht täpsustamisel) Pärliine naisrühm
26.05.2018 Kagu-Eesti TP liigiproovid, noorte kogukonnapraktika Põlvamaa  lasterühm, naisrühm
27.05.2018 Kagu-Eesti TP peaproovid+montaaž+etendus 18:00 Intsikurmu lasterühm, naisrühm
28.05.2018 Tantsupidude lastegruppide saatjate ja kogukonnapraktikantide tänamine  Antsla GÜ õueala Pärliine juhatus
31.05.2018 Antsla piirkonna haridusasutuste KEVADPEO peaproov Antsla Lauluväljak koolinoorte kollektiivid
       
JUUNI      
1.06.2018 Antsla piirkonna haridusasutuste KEVADPIDU 18:00  Antsla Lauluväljak koolinoorte kollektiivid
19.-20.06.2018 Liikumise ja kehalise kasvatuse õpetajate suvekool LIISU Jõulumäe, Pärnu Leili Väisa
29.-30.06.2018 I Seto tandsopeo proov ja tandsopido Seto Talumuuseum tantsuõpetajate tantsupaarid ja vabatahtlikud tantsijad
       
JUULI      
01.07.2018 Mustlastantsu õpituba külalisõpetajaga Ukrainast  Kõrveküla LA  Leili Väisa
2.-5.07.2018 Eesti Noore Tantsu Ühing liikmete tantsulaager (osales 3 noort) Tartu Tantsuakadeemia tantsunoored alates 11.a.
17.-20.07.2018 NoTaFe rahvusvaheline noorte tantsijate laager (osales 4 noort+juhendaja) Viljandi Huvikool tantsunoored alates 11.a.
       
AUGUST      
15.08.2018 TÜ koolitus "Treeneri läbipõlemise ennetamine" , lektor Aave Hannus Tartu Leili Väisa
19.-20.08.2018 Lõuna-Eesti Võimlemispidu Võru Spordiväljak 1.-5.kl. lapsed
22.08.2018 Urvaste Kihelkonnapäeva peaproov I Uhtjärve rahvatantsukollektiivid
25.08.2018 Urvaste Kihelkonnapäeva peaproov II ja pidu Uhtjärve rahvatantsukollektiivid
       
SEPTEMBER Tantsu-ja võimlemistundide uus õppeaasta    
8.-9.09.2018 Üldtantsupeo repertuaariseminarid Tartu Haridus-ja Teadusministeerium tantsuõpetaja
10.09.2018 Osalejate ajurünnak Pärliine lõppenud hooajast ja visioon tulevikku Antsla KSK Pärliine noored tantsijad
22.-23.09.2018 Eesti Noorte Tantsu Ühingu Foorum ja laager Tartu Tantsuakadeemia vabatahtlikud noore tantsijad alates 12.a. + õpetaja(d)
23.09.2018 Eesti Tantsukunsti ja Tantsuhariduse Liidu arenguseminar Tartu Tantsuakadeemia õpetaja(d)
       
OKTOOBER      
02.10.2018 Vana-Võrumaa pärimustantsude koolitus Võru Kannel tantsuõpetaja(d)
10.10.2018 Tantsuselts Pärliine koolinoortest tantsijate vanemate ÜLDKOOSOLEK Antsla KSK-s 17:00-18:00/15 Antsla KSK väike saal lapsevanemad, juhatuse liikmed, tantsuõpetajad
13.10.2018 Võrumaa laste tantsupäev Vastseliinas vabatahtlikud 1.-5.kl.
13.10.2018 Üldtantsupeo repertuaarikontsert  Tallinn tantsuõpetajad
13.10.2018 Eesti Idla Seltsi litsentsikoolituse korralduskoosolek Tallinn Idla mentorid
15.10.2018
kell: 17:15
TS Pärliine koolirühmade lastevanemate ÜLDKOOSOLEK Antsla KSK lapsevanemad, juhatus, õpetaja(d)
22.-31.10.2018 Üldtantsupeo registri korrastamine, peole registreerimine   juhatus, õpetaja(d)
       
NOVEMBER      
2.11.2018 Harrastusliikumise koolituspäev (praktilised liikumistunnid) Viljandi juhendajad
3.11.2018 Vabariiklik harrastusvõimlemisfestivali vaatluspraktika Viljandi 1.-9.kl. võimlejad (vabatahtlikud), õpetaja(d)
10.11.2018 Üldtantsupeo pererühma proov 10:00-13:00 Antsla KSK Pererühma tantsijad
12.-13.11.2018 Motiveeriva Intervjuu mentorkoolitus (MI põhioskuste õpe) I osa Laulasmaa ETHL liige, õpetaja L.Väisa
22.-25.11.2018 Eesti Tantsukunsti ja Tantsuharidus Liidu (ETHL) õppekäik Soome (tantsukoolide külastused; kohtumised Soome katusorganisatsiooniga ja klubide esindajatega; treeningute vaatlused, vestlused tantsuharidusest, koostöökontaktide loomine, aastakontserdi külastus)  Helsingi, Vantaa, Kerava ETHL liige, tantsuspetsialisti kutsekomisjoni liige L.Väisa
25.11.2018 Üldtantsupeo pererühma proov 12:00-15:00 Antsla KSK Pererühm täiskoosseisus
DETSEMBER      
07.12.2018 Motiveeriva Intervjuu mentorkoolitus (MI põhioskuste õpe) II osa Tallinn ETHL liige, õpetaja L.Väisa
21.12.2018 Antsla valla jõulupidu täiskasvanutele Kobela rahvamaja Pärliine naisrühm
22.12.2018 EV100 Eesti Tantsib koostantsimine 31.12 tantsu eelõppepäev (osales 27 inimest) Antsla KSK-s Egely Pruuli, Leili Väisa, tantsijad, kogukonna liikmed
31.12.2018 EV100 Eesti Tantsib osalemised eri linnades (osales ca`20 inimest 4linnas) Valga, Võru, Paide, Tallinn Pärliine tantsijad, kogukonna liikmed